Business Concept Company MEININGER Hotels

Het unieke MEININGER-concept

 

Sinds MEININGER in 1999 haar eerste pand in Berlijn in de Meininger Strasse opende, is het een belangrijke speler geworden binnen de hybride hotelmarkt.

MEININGER is een uniek hotelproduct dat de service en het comfort biedt van een internationaal budgethotel met hostelachtige faciliteiten, evenals een keuken voor de gasten en een speelzone. De centrale locatie, het meubilair van hoge kwaliteit en de eerlijke uitstraling spreken mensen aan van alle leeftijden en achtergronden.

De kamers variëren van traditionele tweepersoonskamers en privé-kamers met meerdere bedden tot een bed in een slaapzaal. De hotels zijn afgestemd op en aangepast aan de specifieke locatie en de markt die door het hotel wordt bediend. Het unieke en flexibele ontwerp van elk hotel maakt het mogelijk om verschillende doelgroepen aan te spreken, zoals schoolgroepen, gezinnen, individuele reizigers en zakelijke gasten.

Het ontwerp van elk MEININGER hotel is gebaseerd op een specifiek thema verbonden aan de stad en garandeert individuele persoonlijkheid. Dit onderstreept de geest van MEININGER: van de lounge tot de gastenkeuken, van de game zone tot de bar - wonen, vrije tijd, werk en thuis ...

Alles is mogelijk bij MEININGER!

Publieke ruimtes bij MEININGER

Onze MEININGER-hotels zijn afgestemd op verschillende doelgroepen. Mensen van alle leeftijden en uit alle landen verblijven en chatten in de bijzonder ontspannen sfeer van de goed geproportioneerde gemeenschappelijke ruimtes, zoals de self-service keuken, game zone, lounge, lobby en bar.

Hotel Zones Conception MEININGER Hotels

.

Room Concept Company MEININGER Hotels

Ons flexibele kamerconcept

  • Ons flexibele kamerconcept
    Onze ruime gedeelde kamers zijn ideaal voor gezinnen met twee, drie of vier kinderen. De ouders slapen in het tweepersoonsbed en de kinderen kunnen ontspannen in het stapelbed.
  • Ons flexibele kamerconcept
    De stapelbedden verdwijnen achter een scheidingswand, zodat de kamer ook kan worden gebruikt als een tweepersoonskamer - inclusief de gezellige sfeer.
  • Ons flexibele kamerconcept
    Het tweepersoonsbed kan worden omgezet in twee eenpersoonsbedden, waardoor de kamer ook als slaapzaal kan worden gebruikt. Meer comfort biedt de badkamer en suite die is verdeeld in een ruimte met douche en een ruimte met toilet.

Onze hotels in één oogopslag

OPENING ROOMS BEDS
AUSTRIA
Salzburg City Center2011101362
Vienna Central Station200768253
Vienna Downtown Franz2011131487
Vienna Downtown Sissi2011102294
BELGIUM
Brüssel City Center2013170727
Brüssel "Gare du Midi"2019150362
DENMARK
Urban House Copenhagen20172181032
FRANCE
Paris2019249
GERMANY
Berlin Airport2012156357
Berlin Alexanderplatz200890328
Berlin East Side Gallery2018245848
Berlin Central Station2009296848
Berlin Mitte Humboldthaus2011118430
Frankfurt/Main Airport2012168418
Frankfurt/Main Messe2010164389
Hamburg City Center2009116423
Leipzig Central Station2017126406
Munich City Center200494396
NETHERLANDS
Amsterdam City West20123211177
UNITED KINGDOM
London Hyde Park200648262

CHIEF EXECUTIVE OFFICER (CEO)

HANNES SPANRING

 

Hannes Spanring is Oostenrijker en Chief Executive Officer (CEO) bij MEININGER sinds juni 2016. Het Senior Executive Team en Business Development rapporteren rechtstreeks aan hem. Daarnaast is hij ook verantwoordelijk voor de ontwikkeling. Hannes trad in 2013 in dienst bij MEININGER als Head of Projects en Managing Director en heeft een schat aan commerciële ervaring, met name in projectselectie, acquisitie en ontwikkeling in Europa en Azië. Met zijn indrukwekkende staat van dienst brengt Hannes onschatbare knowhow in zijn nieuwe rol als CEO, en samen met zijn kennis van commercie en internationale markten zal hij het bedrijf leiden en de strategie in overeenstemming brengen met de spannende plannen voor MEININGER.

Voordat hij bij MEININGER kwam, werkte hij als managing director bij een Nederlands ontwikkelingsbedrijf. Zijn verantwoordelijkheden omvatten projectselectie, acquisitie en ontwikkeling van residentieel en commercieel onroerend goed in Oostenrijk en Nederland. Hij was ook verantwoordelijk voor project consulting en project management in Groot-Brittannië (Londen), Italië, Kroatië en India.

LinkedIn Profiel

MANAGEMENT BOARD

Management Eric MEININGER Hotels

ERIC VAN DIJK
Chief Operating Officer (COO)

Eric is sinds 2013 lid van de raad van bestuur van MEININGER Hotels als Chief Operating Officer. Hij heeft vele jaren ervaring met werken voor Generator Hostels, een snelgroeiende hostelgroep in Europa. Na het voltooien van zijn opleiding aan de hotelschool, deed hij zijn ervaring op in verschillende hotels in Londen. Gedurende zijn carrière heeft hij verschillende fasen doorlopen: van Reservering, Front of House, F&B Manager tot Assistant General Manager. In 2000 nam hij het management van Generator Hostel London over als Operations Manager en in augustus 2007 werd hij gepromoveerd tot Managing Director van Generators Hostels Group, waar hij de capaciteiten van Generator Hostels in heel Europa aanzienlijk uitbreidde met zijn private equity-partner Patron Capital. Daarnaast zit hij in de adviesraad van de beroepsvereniging StayWyse. Eric heeft de Nederlandse nationaliteit en spreekt Engels, Nederlands en Duits.

Linkedln Profiel

Management Clare MEININGER Hotels

CLARE GATES
Human Resources Director

Mevrouw Gates heeft meer dan 20 jaar ervaring met human resources. Meest recent werkte ze voor LateRooms.com als HR Director. Haar eerdere ervaring omvat managementposities op het gebied van personeel in bedrijven in de technologie-, engineering- en productie-industrie. De missie van Clare Gates is om een positieve, collaboratieve werkomgeving te creëren die voortbouwt op de transformatie van MEININGER Hotels en haar cultuur, waar betrokkenheid, successieplanning en talentmanagement bijdragen aan zakelijk succes.

Managemen Michael MEININGER Hotels

Michael Gies
CHIEF FINANCIAL OFFICER (CFO)

Michael Gies heeft vele jaren internationale financiële ervaring in verschillende industrieën, meest recent als Group CFO van de Hess Group, gevestigd in Luxemburg, waar hij toezicht hield op de financiële, HR-, IT-, supply chain- en risicobeheerfuncties. Tevens was hij als directe leidinggevende verantwoordelijk voor de lokale CFO's. Zijn prestaties omvatten reorganisaties, bedrijfstransformaties, financiële optimalisaties, fiscaal geoptimaliseerde herstructureringen en de samenwerking met grote financiële instellingen in het kader van M&A en herfinancieringsmogelijkheden. Michael's financiële reputatie is onberispelijk en met zijn bewezen staat van dienst en diepgaande kennis van bedrijfsactiviteiten zal hij een belangrijke rol spelen in de Raad van Bestuur en MEININGER helpen bij het realiseren van zijn groeiplannen.

Doros Theodorou
CHIEF COMMERCIAL OFFICER

Doros Theodorou bezit het dubbele Britse en Grieks-Cypriotische staatsburgerschap. Hij heeft meer dan 17 jaar ervaring in strategische verkoop en marketing, gecombineerd met aanzienlijke technische kennis in de horeca en reisindustrie. Voordat hij bij MEININGER kwam, werkte hij als CCO bij Sunhotels van Webjet en was hij behulpzaam bij het opzetten van een succesvolle wereldwijde verkoop- en marketingorganisatie. Eerder bekleedde hij hogere functies met toenemende commerciële verantwoordelijkheid bij TripAdvisor, Kuoni Global Travel Services en Gulliver's Travel Associates (GTA). Bij MEININGER zal hij de strategische afstemming van alle commerciële gebieden bevorderen, zorgen voor versnelde groei en tegelijkertijd ons concurrentievoordeel op de low-budget hotelmarkt versterken.

LinkedIn Profile

NON-EXECUTIVE CHAIRMAN

NAVNEET BALI

 

Navneet Bali is Brits staatsburger en de Non-Executive Chairman van MEININGER Hotels sinds juni 2016. MEININGER heeft ambitieuze plannen voor organische groei van het bedrijf. De nieuwe functie van Navneet stelt hem in staat het management de nodige strategische leiding en leiderschap te geven. Door zijn jarenlange diepgaande expertise en branchekennis kan de MEININGER Group haar groei autonoom en door overnames voortzetten.

Van mei 2013 tot juni 2016 is Navneet Managing Director en CEO van MEININGER Hotels. In deze rol leidde hij de afdelingen Ontwikkeling en Financiën bij MEININGER. Sinds mei 2012 werkt Navneet ook als Group Finance Director en Head of Corporate Development bij Holidaybreak. Eerder werkte hij voor de holdingmaatschappij Duet Group in het Verenigd Koninkrijk. Bij Duet creëerde en leidde hij een joint venture met InterContinental Hotels, de grootste hotelketen ter wereld, om Holiday Inn Express Hotels te bouwen. Eerder was hij CFO en hoofd Corporate Development bij ebookers, een toonaangevend Europees online reisbedrijf, en directeur van HVS International, het toonaangevende adviesbureau voor de hotelsector. Zijn benoeming heeft tot doel MEININGER te helpen uitgroeien tot het leidende internationale merk in zijn sector. Hij heeft meer dan 28 jaar ervaring in de hotel-, reis- en e-commerce-industrie.

LinkedIn Profiel

MEININGER BEDRIJFSOVERZICHT

Bedrijfsstructuur

Gecentraliseerde taken op het hoofdkantoor

 

Het hoofdkantoor van MEININGER is een dienstverlener voor zijn hotels. Het ondersteunt alle administratieve processen zoals Verkoop, Marketing, Revenue Management, Reserveringen, Financiën en Human Resource Beheer. Daarnaast heeft MEININGER een in-house design- en een preopening team. Deze gecentraliseerde structuur van het hoofdkantoor stelt het operatieteam van MEININGER in staat zich te concentreren op gastenservice en zorgt voor kostenefficiënte operaties.

Cox & Kings en Holidaybreak

 

Having entered into a strategic partnership with the British travel company Holidaybreak in November 2010, MEININGER laid the foundation for further growth. Holidaybreak’s subsidiary PGL Travel Limited has acquired 100% of MEININGER in spring 2013.

Holidaybreak Ltd., is a travel group specializing in educational and activity holidays. Holidaybreak Ltd. is a subsidiary of Prometheon Holdings (UK) Ltd., which is a part of Cox & Kings Ltd. Cox & Kings is the longest established travel company in the world.